קייטנת חנוכה באור עקיבא: בחלק מהכיתות מתקשים לגייס מינימום נרשמים

שיתוף ב whatsapp
שיתוף ב email
שיתוף ב twitter
שיתוף ב facebook

הצטרפו אלינו

ארכיון כתבות

קייטנת חנוכה באור עקיבא: בחלק מהכיתות מתקשים לגייס מינימום נרשמים

-

מגדלור-פיד ♋חנוכה בדרך אלינו ואיתו גם קייטנת החגים של בתי הספר או בשמו הרישמי “בית ספר של החגים”.

בינואר 2018 הודיעו משרד החינוך ומשרד על תוכנית “בתי הספר של החגים”, שבמסגרתה ייפתחו גני הילדים ובתי הספר לילדים עד כיתה ג’ החל משנת 2018 גם בחנוכה ובפסח. כפי שהיה בפסח הקודם, כך גם בחנוכה הקרוב (2-10.12) יהיו בתי הספר עד כיתה ג’ פתוחים במשך 5 ימים.

 

ואולם, בחלק מהכיתות ובתי הספר באור עקיבא מתקשים למצוא מינימום נרשמים למיזם, שעלותו 100 שקלים לילד/ה, ועל כן לא לכל ההורים יינתן הפתרון של בית ספר של החגים. יוצא כי הורה שכן רשם את ילדו אך אין מספיק נרשמים בכיתתו (25 בכיתת בית ספר ו-22 בכיתת גן)– יאלץ להשאיר את הילד בבית – למרות שרצה לשלם.

 

הורים בבית הספר רבי עקיבא, כבר קיבלו בימים האחרונים מסרים לפיהם לא כל הכיתות של החופש יפתחו. מאוחר יותר קיבלו הודעה כי ישנה הארכה לרישום, אך לא נמסר מה היקף הנרשמים עד כה.

ל”מגדלור ניוז” נודע כי בשבועיים האחרונים מנסים במחלקת החינוך באור עקיבא למצוא פתרונות לילדים אשר בכיתותיהם לא יהיו מספיק נרשמים. עד כה נודע על בעיות במינימום נרשמים בבתי הספר ברבי עקיבא, עציון, גני ילדים שונים ועוד, כאשר הנוהל של משרד החינוך לא מאפשר לפתוח את הכיתה במידה ואין את מינימום הנרשמים.

 

אחד הפיתרונות שהועלו הוא איחוד כיתות – למשל ברבי עקיבא, כאשר תלמידים מ-3 שכבות יהיו בכיתה אחת על מנת לאפשר שהמיזם ייצא אל הפועל. נושא זה טרם אושר רישמית בפני כתבי מגדלור ניוז.

גם בגני הילדים, במקומות שיתאפשר, צפויים איחודי כיתות על מנת לאפשר את קיום קייטנת החנוכה.

התכנית צפויה לפעול בין התאריכים 4-10 בדצמבר 2018 (ללא יום שישי), בין השעות 8:00-13:00. במהלך הפעלת התכנית יעסקו הלומדים בתכנים ערכיים ואיכותיים ויתנסו בפעילות יצירתית מגוונת במתחם בית הספר או הגן עצמו, ללא פעילות חוץ (כמו בקייטנות קיץ למשל).

213640cookie-checkקייטנת חנוכה באור עקיבא: בחלק מהכיתות מתקשים לגייס מינימום נרשמים

האם הכתבה עניינה אותך? 👆

שתפו את הכתבה

שיתוף ב facebook
שיתוף ב twitter
שיתוף ב whatsapp
שיתוף ב telegram
שיתוף ב email
שיתוף ב print

מגדלור-פיד ♋

מגדלור-פיד ♋

עוד ניוז >>

דילוג לתוכן