לאחר כ-5 חודשים בחל”ת: קבלת קהל במתנ”ס ובספרייה באור עקיבא תחל בשבוע הבא

העובדים ששבו לעבודה השבוע, פעלו לארגון והיערכות לקראת החזרת הפעילות לשני מרכזי התרבות והפנאי בעיר
שיתוף ב whatsapp
שיתוף ב facebook

לאחר כ-5 חודשים בחל”ת: קבלת קהל במתנ”ס ובספרייה באור עקיבא תחל בשבוע הבא

העובדים ששבו לעבודה השבוע, פעלו לארגון והיערכות לקראת החזרת הפעילות לשני מרכזי התרבות והפנאי בעיר

מגדלור-פיד ♋

לאחר חודשים רבים של אי ודאות, חופשה ללא תשלום, מחאה ציבורית מינורית ואי קבלת שכר ותנאים סוציאליים, עובדי המתנ”ס המקומי והספריה העירונית באור עקיבא שבו בשבוע האחרון לעבודה. המתנ”ס והספריה לא קיבלו קהל בשבוע האחרון, אך התכוננו לעבודה סדירה וקבלת קהל, שיחלו ביום שני הקרוב. 

מנהל המתנ”ס משה נקש מציין היום (שישי) כי “שמח לבשר שמיום שני הספריה תחזור לשעות העבודה הרגילות ותקבל קהל. גם המתנס ממשיך לארגן את פתיחת החוגים ובמהלך השבוע נפרסם את החוגים הראשונים אליהם ניתן להירשם וכן מספר אירועים קרובים. התגעגענו וחזרנו לתת לכם שירות כמו תמיד!”.

כזכור, בישיבת הנהלת המתנ”ס שנערכה לפני כשבוע וחצי, בהשתתפות יו”ר הנהלת המתנ”ס, עו”ד שלום שבתאי, ממלא מקום יו”ר ההנהלה רמי ראובן, מנהל המתנ”ס משה נקש וחברי ההנהלה החדשים, הוחלט לשוב לעבודה – אם כי בשלב זה, לא ברור אם יועברו המשכורות לעובדים.

“כל האישורים להעברת הכספים הן מעמותת יפתח והן מהעירייה הושלמו, העירייה בחרה את נציגיה והם אושרו ע”י האספה הכללית במתנ”ס”, כתב עו”ד שבתאי למ”מ ראש העיר שמחה יוסיפוב במכתב שנשלח אליו בסוף השבוע.

המכתב שנשלח בסוף השבוע למ”מ ראש העיר

“הטפסים לאישור נציגי הציבור מולאו כנדרש והם יועברו לאישור משרד הפנים באמצעות היועץ המשפטי לעירייה. במצב דברים זה, החליטה הנהלת המתנ”ס להחזיר את עובדי המתנ”ס לעבודה ולפעילות החל מיום 1.10.2021.

“יחד עם זאת, הנהלת המתנ”ס מבקשת להודיע, שאם ההקבצות במלואן לא תועברנה עד ליום 25.10.2021, תתכנס ההנהלה ותודיע על סגירת המתנ”ס, על כל המשתמע מכך. אנו מקווים שהנושא ייפתר לאלתר, לטובת עובדי המתנ”ס ותושבי העיר”, נכתב עוד.

כזכור, בחודש אוגוסט האחרון הועלתה הצעתם של 7 חברי מועצת העיר לבחירת ממלא מקום ליו”ר הנהלת המתנ”ס, חבר מועצת העיר רמי ראובן, ונציגי ציבור חדשים להנהלה – צעד שנבע בעקבות דו”ח מבקר המדינה על התנהלות המתנ”ס שפורסם לפני כשנה.

הספריה העירונית

בישיבה שדנה פעם נוספת בסוגיית המתנ”ס והספרייה העירונית, שלא מתפקדים כראוי כבר חצי שנה, הייתה סוערת ביותר עם צעקות והכפשות הדדיות בין חברי המועצה ומ”מ ראש העירייה.

הישיבה חשפה במלוא העוז את החיכוך הנוכחי בין חלק מחברי המועצה בעיר, למ”מ ראש העיר שמחה יוסיפוב. היו אלה אותם חברי מועצה שבחרו בעצמם ביוסיפוב לתפקיד ממלא המקום לפני מספר חודשים, בעקבות נבצרותו של ראש העירייה הנוכחי יעקב אדרי בעקבות הפרשה הפלילית בה הוא חשוד.

בחודש יוני, 40 יום להפסקת הפעילות של המתנ”ס והספריה, התקיימה במקום מחאה קטנה של תושבים. עובדי הספרייה והמתנ”ס חסמו בגופם את ממלא מקום ראש העיר שמחה יוסיפוב שהגיע למקום, ודרש מהם לצאת מהמתחם.

למקום הוזעקו שוטרים, והעובדים הוצאו מהמתחם על מנת להפעיל את הספריה באמצעות עובדי עירייה. כמו כן, נטען, כי מנעולי הספריה הוחלפו ומפתחות למבנה נמצאות כעת ברשות העירייה ולא ברשות אב הבית של הספרייה או עובדיה שנמצאים בבית.

// עדכון ראשון: 2.10.2021

לכל העדכוניםחדשות אור עקיבא
—————————————————-
הצטרפו לקבוצות הוואטסאפ של מגדלור ניוז:
לקבוצת מגדלור ניוז בזמן אמת – כל החדשות מכל האזור • לקבוצת חדשות חדרה • לקבוצת חדשות אור עקיבא • לקבוצת חדשות פרדס חנה-כרכור •  לקבוצת חדשות בנימינה-גבעת עדה  • לקבוצת חדשות זכרון יעקב

מגדלור-פיד ♋

עוד באור עקיבא

הצטרפו אלינו

ארכיון כתבות

אולי יעניין אותך


מגדלור-פיד ♋

דילוג לתוכן