באמצע השבת: חזירי בר נצפו ליד גשר אולגה בחדרה [תמונות]

חזירי הבר המוכרים מהאזור הצפוני יותר, ממשיכים להיראות גם כאן בשרון הצפוני. אחרי זכרון יעקב ואור עקיבא, החזירים מסתובבים בכיף גם בחדרה

באמצע השבת: חזירי בר נצפו ליד גשר אולגה בחדרה [תמונות]

חזירי הבר המוכרים מהאזור הצפוני יותר, ממשיכים להיראות גם כאן בשרון הצפוני. אחרי זכרון יעקב ואור עקיבא, החזירים מסתובבים בכיף גם בחדרה

מגדלור-פיד ♋

חזירי הבר הידועים לשמצה מחיפה, כבר הפכו לשם דבר בכל הארץ. לאחרונה פורסם הרצון להעבירם לאזור הר חורשן והכרמל, ובמקביל- חזירי בר גדולים נצפים מידי כמה ימים באזור בנימינה וזכרון יעקב. אחרי שנראו גם באור עקיבא לפני 3 חודשים, כעת גם חדרה זוכה לביקור מהחיות הגדולות והשעירות.

תושבת חדרה סיגל חגג, תיעדה היום (2.4) שני חזירי בר בינוניים על הכביש סמוך לגשר אולגה בדרך לבית החולים ‘הלל יפה’. היא אף הספיקה לעצור ולתעד אותם, לא נרשמו תקריות חריגות.

צילומים: סיגל חגג

באמצע נובמבר 2021 דיווחו תושבים באור עקיבא על קבוצת חזירי בר שהגיעה לשכונת בן גוריון בעיר, בגן הציבורי הסמוך לחנות קרמיקה במקום. “בסביבות השעה 22:30 הגיעו החזירים והחלו לטייל ברחוב העצמאות ליד גן שעשועים”, מסר תושב ל’מגדלור ניוז’. תושבת נוספת סיפרה לאתר: “ביום שישי ילדים כמעט הותקפו ליד הבית. אנחנו גרים ממש בקרבת הפארק, הילדה שלי חזרה עם חברים, והם ראו שמשהו הולך לכיוון שלהם מהפארק. אז הם שמו לב שזה חזיר בר. הם החלו לברוח לכיוון הבית והחזיר אחריהם”.

כזכור, בתחילת אותו חודש פורסם כי רשות הטבע והגנים (רט”ג) נתנה לעיריית חיפה היתר להעתקתם של 6 חזירי בר אל אזור יערות הכרמל שבחוף הכרמל ובפאתי זכרון יעקב, פורדיס ויישובים נוספים. העתקת החזירים היא חלק מניסוי ראשוני מסוגו בארץ, שבו יבדקו מה עולה בגורלם של חזירי הבר ממקום מחייתם הטבעי.

על פי הפרסום, מדובר ב”היתר מיוחד לפגיעה בערך טבע מוגן/חיית בר מוגנת”. הוא קובע את מספר חזירי הבר שיועתקו, את אופן ביצוע ההעתקה ואת התנאים למימושה. “על פי ההיתר, ההעתקה תבוצע בתיאום עם פקח הרשות האזורי ועם אקולוג המחוז, ד”ר עמית דולב; חזירי הבר יילכדו באמצעות מלכודות המותאמות לחזירי בר ויוצמדו אליהם משדרים לצורך מעקב אחריהם”.

חזירי הבר כאמור, הם לא תופעה נדירה באזורינו – ובעיקר בשדות שבין בנימינה לזכרון יעקב, שם ניתן לראות חזירי בר ענקיים מידי יום. בחודש יוני האחרון אף פרסם איגוד ערים וטרינרי שומרון על עליה בפניות בגין חדירת חיות בר בכלל וחזירי בר בפרט לשכונות מגורים בכל גזרת השרון הצפוני – חדרה, המושבות, מנשה ועוד.

לכל העדכוניםחדשות חדרה

עוד בחדרה

פרסמו במגדלור ניוז ותגיעו לעשרות אלפי קוראים וגולשים מכל האזור מידי חודש

השאירו פרטים ונציג האתר יחזור אליכם עם הצעה שמתאימה לכל תקציב >>

עוד ניוז >>

עוד בחדרה

הצטרפו אלינו


ארכיון כתבות
דילוג לתוכן