מכבי

אחרי הצפות הענק בחורף שעבר: נמשכות עבודות השיקום של טיילת שוני בבנימינה

שנה לאחר ההצפה הגדולה, לאחרונה החל שיפוץ מקיף של הטיילת הכולל שיפוץ הגשרונים, מעברי המים ושבילי ההליכה
שיתוף ב whatsapp
שיתוף ב facebook

הצטרפו אלינו

ארכיון כתבות

אחרי הצפות הענק בחורף שעבר: נמשכות עבודות השיקום של טיילת שוני בבנימינה

שנה לאחר ההצפה הגדולה, לאחרונה החל שיפוץ מקיף של הטיילת הכולל שיפוץ הגשרונים, מעברי המים ושבילי ההליכה

מגדלור-פיד ♋

נמשכות העבודות לשיקום טיילת שוני בבנימינה ע”ש שלמי גורביץ. כזכור בשיתוף פעולה של המועצה עם קקל ונתיבי ישראל החל לאחרונה שיפוץ מקיף של הטיילת הכולל שיפוץ הגשרונים, מעברי המים ושבילי ההליכה. במסגרת העבודות מורחבים בימים אלו מעברי המים על מנת לאפשר פתרון טוב יותר לניקוז המים.

בסוף השבוע ערך ראש המועצה, איתי ויסברג, סיור עבודה בטיילת למעקב אחר התקדמות העבודות: “ההחלטה על ביצוע שיפוץ מקיף ולא תיקוני שבר דרשה תקציב כפול והובילה לעיכובים אך תבטיח פתרון ארוך טווח. אני שמח לראות כי העבודות מתקדמות ואנו מצפים כי בתוך זמן קצר יושלם השיפוץ ובכך יבטיח מעבר בטוח להולכי הרגל רוכבי האופניים ובנוסף יאפשר זרימה טובה יותר של מי הגשמים בכלל ובאירועי חירום בפרט”.

כזכור, בתחילת שנת 2020, בעקבות אירוע גשם משמעותי והצפות באזור, ניזוקה טיילת שוני ע”ש שלומי גרביץ בין שוני לבנימינה, עקב גלישת מים מנחל תנינים ונחל תמסח. תושבים הביעו חשש לבריאותם ואמרו כי “יש ליקויים חמורים במקום”.

צילומים משיקום הטיילת: דוברות המועצה בנימינה-גבעת עדה
קראו גם >>
טיילת שוני נהרסה בחורף האחרון, תושבים חוששים לבריאותם: “יש ליקויים חמורים במקום”
לאחר הנזק עקב ההצפות: העבודות לשיפוץ טיילת שוני צפויות להתחיל במהלך חודש נובמבר 2020
הטיילת החדשה “הפנינה הכחולה” נחנכה בג’סר א-זרקא

יש לציין כי טיילת שוני אינה נמצאת תחת אחריותה של המועצה המקומית אלא של קק”ל (קרן קיימת לישראל) שמתפעלת ומתחזקת אותה. מאז החורף האחרון, בו עלה נחל תנינים על גדותיו, התגלו נזקים בטיילת שוני, בגשר הולכי הרגל ובמקומות נוספים באזור, שנגרמו עקב ההצפה.

המועצה פנתה לקק”ל שבנתה את הטיילת על מנת שתפעל לשיקום האזור, וב- 27/10/2020 נערך סיור מקצועי בהשתתפות נציגי המועצה בראשות אדר’ שרון פישמן מהנדסת המועצה, יחד עם נציג קק”ל ועם אדר’ הפרויקט.

בסיכום בין המועצה וקק”ל נקבע שעלות השיקום תמומן כולה על ידי קק”ל, שגם תבצע בפועל את הפרויקט, כאשר המועצה תיקח חלק בתכנון העבודות.

נקבע כי העבודות יתבצעו בקטע שבין גשר נחל תנינים וגשר נחל תמסח ועיקרן יהיה שיפור ותוספת לאבני הריצוף ולאבני השפה הקיימות (מה שניזוק יוחלף), פירוק אדני הרכבת בכל הקטע ובניית מעברים חדשים מבטון, טיפול, שיקום ושימור לקרקע, צמחייה ולמערכת ההשקיה.

שיתוף ב facebook
שיתוף ב whatsapp
שיתוף ב telegram

מגדלור-פיד ♋

דילוג לתוכן