נתונים חדשים: הגיל הממוצע של כלי הרכב בחדרה ואור עקיבא גבוה מהממוצע הארצי

כך עולה מנתוני עמותת "אור ירוק" המבוססים על נתוני הלמ"ס

נתונים חדשים: הגיל הממוצע של כלי הרכב בחדרה ואור עקיבא גבוה מהממוצע הארצי

כך עולה מנתוני עמותת "אור ירוק" המבוססים על נתוני הלמ"ס

מגדלור-פיד ♋

9.5 שנים הוא הגיל הממוצע של כלי הרכב הפרטיים במודיעין עלית ובקלנסווה, הערים  עם כלי הרכב ה”מבוגרים” ביותר בארץ, כך עולה מנתוני עמותת “אור ירוק” המבוססים על נתוני הלמ”ס. נכון לשנת 2020  (הכי עדכני) נאמד גילם הממוצע של כלי הרכב בישראל בשבע שנים (7.0). מדובר בעליה קלה בגילם הממוצע של כלי הרכב הפרטיים  בהשוואה לשנת 2019 שבה הגיל הממוצע של כלי הרכב הפרטיים היה  שנים 6.7. ומה קורה באזור חדרה, אור עקיבא והמושבות?

בחדרה גיל הרכבים הממוצע הוא 7.5 שנים כאשר כמות הרכבים הרשומים בעיר הוא 34,437.
באור עקיבא גיל הרכבים הממוצע הוא 7.7 שנים כאשר כמות הרכבים הרשומים בעיר הוא 6,810.

בתל אביב-יפו ובירושלים יש מספר זהה של כלי רכב פרטיים אך גילם הממוצע של כלי הרכב בתל אביב-יפו הוא 5.6 שנים לעומת ירושלים שגיל הרכב הממוצע בה הוא תשע שנים

684,538 כלי רכב בני יותר מעשר שנים (שנת עליה עד 2010) נעים בכבישי ישראל נכון לשנת 2020. ככל הנראה ברובם המוחלט של הרכבים הללו לא מותקנות מערכות בטיחות אקטיביות שיכולות להציל חיים במקרה של תאונה ולכן הנוסעים בהם נמצאים בסכנה גדולה יותר לעומת נהגים עם כלי רכב חדשים בעלי מערכות בטיחות מתקדמות.

עוד עולה מהנתונים, כי בשנת 2020 (שנת קורונה וסגרים) עלו על כבישי ישראל 150 אלף כלי רכב חדשים. בסך הכול ישנם 2,277,073 כלי רכב פרטיים (גיל ממוצע שבע שנים) בישראל.

פרסמו במגדלור ניוז ותגיעו לעשרות אלפי קוראים וגולשים מכל האזור מידי חודש

השאירו פרטים ונציג האתר יחזור אליכם עם הצעה שמתאימה לכל תקציב >>

הצטרפו אלינו


דילוג לתוכן