קנסות של עד 1500 ש”ח: קמפיין לעידוד חיסון כלבת ומניעת שוטטות כלבים ללא רצועה באזור חדרה

איגוד ערים ווטרינרי שומרון החל השבוע בקמפיין לעידוד תושבי מרחב האיגוד לחסן כלבים – שאינם מחוסנים, בחיסון כלבת וכן למניעת  שוטטות ללא רצועה. שני הקמפיינים הופצו בקרב תושבי האיגוד ובאמצעי הניו מדיה של הרשויות. 
איגוד ערים וטרינרי שומרון מעניק שירותים וטרינרים עירוניים ל- 12 רשויות מקומיות באזור שלנו – יהודיות וערביות, בהן מתגוררים למעלה מ- 230 אלף תושבים.

לאיגוד תפקיד חשוב מאד בשמירה על בריאות הציבור באזור מההיבט הווטרינרי ובכלל זה מניעת הפצת מחלות מדבקות מבעלי חיים –בהן כלבת, הסדרת הפיקוח על בעלי חיים משוטטים ופיקוח על מניעת מכירת מוצרי מזון פגומים מן החי שאינו ראוי למאכל אדם.

כלבים משוטטים- הינה תופעה מדאיגה, חלק מהכלבים הינם כלבים שננטשו וחלקם אבדו לבעליהם, בשל חוסר שמירה הולמת באמצעות רצועה או חצר פתוחה. ד”ר ריאד בדראן רופא וטרינר ראשי ומנכ”ל האיגוד ,”כלבים משוטטים ו/או כלבים שאינם קשורים ברצועה מהווים סכנה היות והם עלולים לנשוך עוברים ושבים ואף להדבק במחלות כדוגמת הכלבת, מכאן גם קיים הצורך בקשירת כלבים ברצועה ולכן גם הקנסות הגבוהים המוטלים על כך- עד 1,500 ₪ – בהתאם לסוג הכלב”.

הכלבת היא מחלה קשה, שלמעשה מרגע שמופיעים הסימנים הקליניים שלה- אין דרך חזרה, מכאן שאין לה טיפול תרופתי- רק מניעתי, לכן  כל מי שמחזיק בכלב חייב  לחסנו מדי שנה. ד”ר ריאד בדראן רופא וטרינר ראשי ומנכ”ל האיגוד ,” כלב לא מחסן זה לא חוקי!!!  כלב חייב להיות מחוסן ולכל בעל כלב חייב להיות רישיון להחזקת הכלב. לאיגוד יש מאגר כלבים ממוחשב ודרכו ניתן לאתר כלבים המוחזקים ללא חיסון כלבת ורישיון.

“גובה הקנס בגין החזקת כלב ללא רישיון הוא  500 ₪ ולהחזקת כלב ללא חיסון כלבת הוא  1,500 ₪.  העלויות לחיסון הן לא גבוהות וניתן להתחסן גם באיגוד בזמנים המופיעים באתר האיגוד וגם אצל ווטרינרים פרטיים מורשים. כמו כן, פעמיים בשנה האיגוד עורך מבצעי חיסון נגד כלבת ברשויות החברות בו”.

יו”ר האיגוד אילן שדה: “האיגוד שומר על בריאות התושבים ובריאות בעלי החיים. אנו מבקשים מהתושבים לשמור על כלביהם כדי למנוע סכנות העולות משוטטות ללא רצועה ומהדבקות במחלות- שהחמורה בהן היא הכלבת. הקמפיין נועד לעודד את התושבים לקיים”.

עוד במבזקים

פרסמו במגדלור ניוז ותגיעו לעשרות אלפי קוראים וגולשים מכל האזור מידי חודש

השאירו פרטים ונציג האתר יחזור אליכם עם הצעה שמתאימה לכל תקציב >>

דילוג לתוכן